skip to Main Content

Kodėl Lentvaris?

Lentvario ištakos siekia XI a., o rašytiniuose dokumentuose jis paminėtas XVI a. Miestelis suklestėjo XIX a., nutiesus stambią geležinkelio liniją – Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelio atšaką, sujungusią geležinkelio kelius į Vilnių, Kaišiadoris, Trakus, Varėną ir kitus Lietuvos miestus.

Šiandien, pristatant naują požiūrį į gamtos ir žmogaus vienybę, Lentvaris pasirinktas neatsitiktinai. Jau nuo seno Lentvaris buvo miestelis, jungiantis gamtą ir žmogų.

Gamtos ir miškų apsuptas Lentvaris įkurtas Graužio ežero, kitaip dar vadinamo, Lentvario ežeru pakrantėje nuo seno gyventojams siūlė puikų susisiekimą tiek geležinkelio linijomis, tiek greta besidriekiančiais valstybinės reikšmės keliais. Praeityje ir šiandien investicijų į miestelį pritraukia ir dinamiško gyvenimo būdo įneša Lentvaryje veikianti pramonė.

Didingą miestelio praeitį liudija įspūdingas Lentvario dvaras su išskirtine neogotikinio stiliaus pilimi, kurios bokštas matomas iš Stirnų terasų kvartalo. Greta dvaro XIX a. žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Andrė įkūrė peizažinio tipo parką, išsiskiriantį akmenų tilteliais, vandens kaskadomis, dirbtine uola.

Dėmesį Lentvaryje patraukia ir neoromaninio stiliaus Viešpaties Apreiškimo Švenčiausios Mergelės Marijos bažnyčia, projektuota žymių italų architektų Arrigo Boito ir Orsino Bongi. Dvaras ir bažnyčia šiltuoju metų laiku tampa tiek lentvariečių, tiek miestelio svečių traukos vieta.

Per Antrąjį pasaulinį karą Lentvaris buvo stipriai apgriautas ir nuniokotas, tačiau šiandien strategiškai patogioje vietoje įsikūręs Lentvaris atgimsta: miestelyje aktyviai įgyvendinami statybos, rekreacijos, rekonstrukcijos projektai, naujam gyvenimui prikeliamas išskirtinės architektūros Lentvario dvaras, veikia mokyklos, darželiai, bibliotekos, kultūros centras ir kitos visuomeninės paskirties įstaigos.

Vilniaus miesto bei Trakų rajono savivaldybės per artimiausius kelis metus planuoja rekonstruoti kelią Vilnius-Trakai bei įrengti dviračių takus, kuriais galėsite pasiekti Trakus ir Vilniaus miestą.

Sporto entuziastams įrengti du nauji sporto aikštynai, plėtojamas miesto paplūdimio kompleksas ir dviračių tako projektas. Pradėta Lentvario pervažos rekonstrukcija, kuriamos laisvalaikio, sporto ir kultūros zonos lemia tai, kad per artimiausius 3-5 metus Lentvaris pasikeis neatpažįstamai.

Lentvario naujienos

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
Back To Top